Kaip pasirinkti sausą maista katėms

Ar norite, kad katė būtų sveika, aptaki, judri ir kupina gyvenimo? Į jo racioną įtraukite kačių augintojo rekomenduotų gamintojų maistą su granulėmis. Nežinote, kaip pasirinkti kokybišką sausą maistą savo augintiniui? Šiame straipsnyje rasite visus svarbiausius.

Kas yra sausas maistas

Komercinis sausas kačių maistas gaminamas suspaustų mažų granulių pavidalu, panašių į mažus skrebučius.

Įprastas sauso maisto ingredientų sąrašas atrodo taip:

  • mėsa ir subproduktai;
  • naminiai paukščiai ir subproduktai;
  • mėsa ir mėsos bei kaulų miltai;
  • žuvis;
  • daržovės ir grūdai;
  • riebalai;
  • vitaminų ir mineralų papildai.

Kokybiškas kačių maistas apima:

  • mėsa ar žuvis, tiksliai nurodant rūšį ir procentą;
  • iki 30% daržovių ir grūdų;
  • subproduktai;
  • vitaminai ir mineralai.

Nevartokite pašaro, kuriame yra per daug subproduktų, oksidatorių, dažiklių, cukraus ir užpildų, tokių kaip celiuliozė.

Sauso maisto mitai

Pamirškite savo šališko maisto šališkumą! Aukštos kokybės granuliuotose kompozicijose maistinių medžiagų yra tiek pat, kiek natūraliuose produktuose, be to, jos praturtintos vitaminais ir mineralais.

Priešingai klaidingai, sausas maistas nesukelia kačių skrandžio sutrikimų ir neprovokuoja urolitiazės. Skrandžio sutrikimai atsiranda ne dėl granuliuoto maisto, o dėl persivalgymo ar netinkamo maisto pasirinkimo. Norint išvengti bėdų, tereikia kreiptis į veterinarą ir stebėti tikslią dozę atsižvelgiant į katės svorį ir amžių. Paprastai dozė nurodoma ant maisto maišelio.

Akmenys susidaro dėl to, kad gyvūno mityboje trūksta pakankamai skysčių. Pakanka įsitikinti, kad katė visada turi šviežio švaraus vandens, kad jis daug gertų, kompensuodamas skysčių trūkumą. Jei katė nemėgsta gerti, „atskieskite“ jo racioną konservais ar vorais.

Kodėl sausas maistas yra geras

Sausas kačių maistas, jei jis tikrai geros kokybės, yra puikus būdas paįvairinti savo augintinio mitybą ir išlaikyti ją sveiką. Be to, granuliuoti užkandžiai gali:

  • ilgai guli dubenyje, nesugadindamas ir neprarasdamas skonio;
  • išsaugoti maksimalų maistinių medžiagų kiekį dėl specialios granuliavimo technologijos;
  • pagerinti skrandžio veiklą dėl virškinimo bakterijų padengimo;
  • taupykite pinigus – sauso maisto pakanka ilgam;
  • sutaupykite laiko – paruošti maistą katei iš natūralių produktų yra ilga ir varginanti;
  • patenkinti visus kačių kūno poreikius – aukštos kokybės „krekerių“ įdaras yra idealiai subalansuotas.

Granuliuotas kačių maistas turi tik du reikšmingus trūkumus: mažą vandens kiekį ir žalą dantims (katės ryja „krekerius“ sveikus, todėl dantų apkrova yra mažesnė nei įprasta). Abi šias problemas galima išspręsti: pirmąją – geriant daug vandens, antrąją – perkant specialius „graužikus“, natūralų šėrimą ir veterinarijos gydytojo apžiūrą.

Kaip pasirinkti sausą maistą

Tik veterinaras parinks jums tinkamą granuliuotą maistą, ypač jei gyvūnas turi sveikatos problemų ar yra grynaveislis. Tačiau yra bendrų rekomendacijų, kurių reikia laikytis renkantis maistą:

  1. Ištirkite produkto sudėtį. Gerame pašare yra daugiausia mėsos ar žuvies ir mažiausiai šalutinių produktų (kaulų miltų), užpildų.
  2. Ant kokybiško maisto pakuotės nurodomas sudedamųjų dalių procentas.
  3. Nepirkite maisto su cheminiais priedais (pirmenybę teikite natūraliems konservantams).
  4. Pirkite maistą, kuriame yra ne mažiau kaip 25% grūdų (ypač avižų ir miežių). Ankštiniai augalai pasisavinami blogiau nei grūdai, todėl geriau atsisakyti krakmolo.
  5. Nėščiai katei reikia baltymų – rinkitės specializuotą maistą.
  6. Sutelkite dėmesį į gyvūno spalvą. Šviesiai padengtos katės neturėtų pirkti maisto su morkomis, pomidorais ar jūros dumbliais.
  7. Skirtingoms kačių veislėms reikia skirtingo maisto. Jei katė yra puri – pavyzdžiui, persų veislės – tada jam reikia maisto, kad pašalintų plaukus nuo skrandžio, o didelėms aktyvioms veislėms, tokioms kaip Meino meškėnas, reikia „super mėsos“ skrebučių.
  8. Ar norite, kad katė be jokių problemų pakeistų sausą maistą? Pasirinkite maistą su skonio stiprikliais.

Jei jūs tiesiog perkeliate gyvūną į „džiovinimą“, iš karto nepirkite didelės pakuotės – pažiūrėkite, kaip katė reaguos į naują maistą. Iš pradžių pakaks 400 gramų maišelio. Nepamirškite savo augintiniui duoti daug gėlo vandens!

Kas yra sausas maistas

Jūsų augintinio sveikata ir ilgaamžiškumas pirmiausia priklauso nuo teisingos mitybos. Kalbant apie „džiovinimo“ pasirinkimą, reikia pažymėti, kad visi pašarai yra suskirstyti į 3 kategorijas:

  • Ekonominė klasė;
  • aukščiausios klasės;
  • super premium klasės.
  • Jie skiriasi ne tik kaina, bet ir sudėtis, maistine verte, nauda sveikatai ir skoniu.

Katės dažnai sėda ant „ekonomiško“ maisto, ir labai rimtai – į jį dedama įvairių skonių ir priedų, kurie traukia gyvūnus.

  1. Tačiau tokios mitybos nauda yra lygi nuliui, ji tiesiog užgožia alkio jausmą. Granulėse yra ne tikra mėsa ar žuvis, o kaulų miltai, subproduktai ir kukurūzai, kurie gali tapti alergijos sukėlėju. Tokios mitybos rezultatas yra virškinimo sutrikimai ir inkstų akmenys, būtent pigios granulės tapo plačiai paplitusios nuomonės apie viso sauso maisto kenksmingumą priežastimi. Jei katės sveikata jums yra svarbi, geriau jos nemaitinti tokiu maistu.
  2. Aukščiausios kokybės maistas gali pakeisti natūralų maistą, jis gaminamas iš kokybiškų produktų ir yra gerai absorbuojamas, tačiau kartais gali sukelti alergiją.
  3. „Super premium“ granulėse yra tik aukštos kokybės gyvūninės (kalakutienos, lašišos, kiaušinių, ėrienos) ir augalinės (ryžių, avižų, uogų) sudedamosios dalys. Nėra cheminių konservantų ar „tuščių“ priedų, nesukelia priklausomybės ir puikiai tinka užpildyti. Šį pašarą galima šerti nepridėjus natūralių produktų.

Susirgus ligomis ir vyresniame amžiuje, galite palepinti savo augintinį specialiu maistu – granulėmis su taurinu ir omega-3 rūgštimis sergant inkstų ligomis, vitaminais E ir C senstant, tačiau riebus maistas su žuvimi kenkia kastruotiems gyvūnams.